ANKARA İSO 9001 BELGE BAŞVURU

Yönetim Sistemi Standartları Hangi Kurum

Yönetim Sistemi Standartları Hangi Kurum

Yönetim sistemi standartları hangi kurum? sorusunun cevabı olarak ISO belgesi, yönetim sistemi standartları kurumu bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu olarak belirlendiği ifade edilebilir. Kurumun iç ekibi sayılan kalite yönetim sistemi kurumu ise özerk bir kurum olup işletmelerin kuruluş esnasında büyümesi ve sürekli geliştirilmesine dayatılan bir sistem anlayışıyla hizmet vermektedir. Özerk bir kurum olmasına rağmen uluslararası bir sistem çerçevesinde hizmet sağlayan bu kuruluş, firmalara öncülük eden ve ileriye dönük adımlar atabilmesini kolaylaştıran bir sistem anlayışına olanak sunar. Kurulan firmanın hizmet anlayışına ve iş kapasitesine yönelik gelişim olanaklarını öne çıkarmaktadır. Bu sayede yönetim sistemi adı altında kalite yönetim sistemi de aktifleşmiş olacaktır. Çünkü her iki sistem birbirinin iç ekibi sayılmaktadır.

Yönetim Sistemi Standartları

ISO belgesi, 9001 yönetim sistemi aslında kalite yönetim sistemi olarak bilinir. Bu doğrultuda işletmenin doğru, kaliteli ve güvenilir hizmet anlayışıyla çalışmasına olanak tanıyan belge verilmektedir. İşletmenin belirlediği uzman kişinin belirlenen şartları yerine getirmesi ile birlikte kaliteli iş anlayışı da başlamış olmaktadır. Böylece geleceğe yönelik sağlam adımlar atabilen sağlam kuruluşlar meydana gelmektedir. Bir işletmenin güvenilir olup olmadığını anlamak amaçlı belgesi olup olmadığına dikkat etmek gerekir. Dikkate alınan bu konu sayesinde firmalar arasında da gereksiz rekabetler son bulmaktadır. Çünkü orijinalliğini kanıtlamış ve kaliteli iş anlayışına hizmet eden her sektör giderek canlanır. Gelişim konusuna özen gösteren her kurum her yeni dönemde daha da güçlenmektedir. Çünkü işletmenin tek bir düzen içinde çalışması engellenmiş olur. İşinizi kapsayan diğer konularda da çalışabilme imkânınız doğmuş olur. ISO belgesi başlangıçta göz korkutan bir belge gibi gözükse de aslında mükemmel bir iş disiplinine de öncülük etmektedir.

Yönetim Sistemi

ISO belgesi 9001 kalite yönetim sistemleri kurumun belirlediği kriterlere uyumluluk gösteren uzman kişi seçimi sonrasında gerekli görülen şartları da yerine getirmeyi amaçlar. Bu durum sadece bir belge edinme olarak düşünülmemelidir. Çünkü belge alma esnasında 3 aylık bir eğitim süreci de aldırmış olursunuz. Bu süreçte işletmeniz açısından ne derece doğru karar verip uygulamaya koyduğunuzu da anlarsınız. Ayrıca ileriye dönük büyük kuruluşların ilerlemesi açısından çok önemli bir adım olduğunu da unutmamak gerekir.

 

HANGİ İSO BELGELERİNE BAŞVURABİLİRSİNİZ?