ANKARA İSO 9001 BELGE BAŞVURU

Türk Standardı Nedir?

Türk Standardı Nedir?

Türk belgesi nedir? Sorusunun cevabı olarak ISO belgesi içinde gerekli görülmüş olan Türk standardı, bir işletmenin üretimdeki yeterliliği ile ölçülendirilen prosedür olarak belirlenmiştir diyebiliriz. Gerek işletmenin yeterliliği gerekse üretimdeki yeterlilik ve uygunluk açısından gerekli olan bu belge ile işletmeler çalışmalarını sürdürmektedir. Türk standartları enstitüsüne dayalı bir sistem anlayışı ile ilerleyen bu durum Türkiye çapında gerekli olan bir uygulama olarak bilinmektedir. Ticaret anlayışında öncü olan bu sistem sayesinde kaliteli hizmet anlayışı da öne çıkmış olmaktadır. Bu sayede daha sağlam şirketler kurularak işletmelerin güvenli iş politikasına dayalı bir çerçevede sistem kurulmuştur. Yıllardır süre gelen sistem içinde yer alan bu belge alımı sayesinde yeterliliğin yanı sıra güvenliğinde öne çıkarıldığı net bir gerçektir.

Türk Standardı

ISO belgesi ve Türk standardı yani TSE belgesi ile ürünlerini güvenli bir şekilde koruma altına alan işletmeler gerekli adımları daha sağlam bir şekilde yapabilmeyi hedefler. Amacına yönelik çalışan her kurumun kendi markasını öne çıkarma ve öncelik oluşturma açısında sağlıklı bir iş düzeneği oluşturmasına vesile olan bir belgedir. Ürün ve markanın korunması adına gerekli görülen TSE belgesi ile her işletme faaliyetlerini daha da geniş kapsamlara yaymayı başarmaktadır. Kurum bünyesine dâhil edilen Türk standardı belgesi sayesinde hem kalifiye eleman yetiştirilir, hem de ileriye dönük sağlam adımlar atılmaktadır. Ayrıca piyasa içinde aynı kapsamda faaliyet gösteren diğer firmalara yönelik güvenilir adres olarak ta bilinirler.

Türk Standardı Belgesi

Bir kurum ve işletmenin başta can ve mal güvenliğini koruması ile bilinen Türk standardı belgesi, ISO belgesi kapsamı altında veya benzer ilkelere sahip işletmenin her yönden güvenliğini öne çıkaran belgelerdir. Kurulmuş işletmenin markasını koruyabilmesi ve ileriye dönük adımlarını en sağlam bir şekilde atabilmesi açısından gereklidir. Bu nedenle Türk standardı belgesi her yeni kuruluş için gereklidir. Bu belgeye sahip olan işletmeler ürün alım-satımı açısından güvenlidir. Ayrıca dengesiz bir fiyat artışı yapmayarak müşterinin de güvenilirliği kazanmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca topluma kaliteli ürün satışı konusunda da yardımcı olan bir uygulamadır. Böylece sahte ürün satışı ve alımlarına sebebiyet veren işletmelerinde önünü kesmektedir.

HANGİ İSO BELGELERİNE BAŞVURABİLİRSİNİZ?