ANKARA İSO 9001 BELGE BAŞVURU

ISO 9001 ve 2015 nedir?

ISO 9001 2015 Nedir?

ISO 9001 2015 nedir? Sorusunun cevabı olarak Dünya Standartlar örgütü tarafından belirlenmiş prosedürlerin genel adı olarak ifade edilebilir. Bu belge sayesinde kurum ve şirketlerin üretmekte olduğu tüketim ürünlerinin orijinal olup olmadığı ortaya çıkmaktadır. Dünya genelinde uygulanan ve uygulanması şart olan bu ilke her işletme için gereklidir. Belirtilen şartları yerine getiren her kurum için bu sertifika onaylanmış bir şekilde verilmektedir. ISO belgesi sayesinde güvenilir ve kaliteli iş hizmeti anlayışı da gerçekleştirilmektedir. Böylece kurumların çalışma sistemi daha düzenli hale getirilmiş seviyeye ulaşması benimsenmiş olmaktadır. Belge alamayan daha doğrusu sertifikası bulunmayan işletmeler hizmet konusunda geride kalmış olup standartlara uygun hizmet sunamaması nedeniyle zaman içinde verimsiz bir iş dönemine sürüklenmiştir.

ISO 9001 2015 Belgesi

Kurum ve işletmeler açısından gerekli görülen standartların bir arada toplanıp uygulamaya geçirilmesi ile ISObelgesi9001 2015 sertifikaları verilmektedir. Dünya Standartlar Örgütünün belirlediği kriterler neticesinde verilenISOsertifikası gerekli görülmesi ve şart olmasından ziyade bir işletmenin düzenli bir iş süreci yönetebilmesi ve herhangi bir sorun oluşmasına yönelik alacağı önlem sayılır. Ürünlerin kaliteli ve orijinal olduğunu gösteren bu durum her işletme de farklı kriterler eşliğinde ilerler. Bu sayede iş hayatı döngüsü de ona göre bir uyum içinde ilerlemektedir. Birçok araştırma sonucunda da anlaşıldığı gibi markanın önceliğini koruması adına gerekli görülen bu sertifika sayesinde hem işletme çalışanı hem de müşterilerin ortak güveni ve kaliteli hizmet alabilmesi anlayışı kapsanmıştır.

ISO 9001 2015 Sertifikası

Revizyon ve kaliteli hizmet anlayışını kapsayan ISO belgesi, uluslararası bir hizmet politikası olarak benimsenmiş olan ve gerekli şartlara uygunluk sağlayan işletmelerin önünü açan bir belgedir. Bu belgenin kullanıldığı alanlar oldukça geniştir. Belirlenen plan ve kurallar çerçevesinde düzen ve disiplin konularını her yönden öne çıkaran bu sistem anlayışı güvenli iş yapabilme anlayışıyla özetlenir. Ayrıca yeni kurulacak olan bir kuruluşun belirlediği hedeflere ulaşabilmesi açısından da gereklidir. Örneğin; yurt içi ve yurt dışı ithalat ve ihracat yapan firmalarda kullanılmakta olan belgedir. Ayrıca hastane gibi birçok kurumun da kullanmakta olduğu bir belge olarak bilinmektedir.

 

HANGİ İSO BELGELERİNE BAŞVURABİLİRSİNİZ?