ANKARA İSO 9001 BELGE BAŞVURU

ISO 9001 Kalite Belgesi Nasıl Alınır?

ISO 9001 Kalite Belgesi Nasıl Alınır?

ISO 9001 Kalite Belgesi Nasıl Alınır? Sorusunu sizler için detaylandıracağız. Öncelikle ISO 9001 kalite belgesi almak için öncelikle kalite yönetimine uygun bir şekilde sistem kurmanız gerekmektedir. Kurulan kalite yönetimi sistemi sonrasında iş durumunuzu belgelendirip kalite yönetim sisteminize başvurma ardından da işletmenizi denetleme sistemine aldırmanız gerekir. Denetleme sonrasında belirlenen şartların uyumluluğu sağlanıp sağlanmaması göz önünde bulundurularak işletmeniz içinISO belgesi almaya hak kazanmış olursunuz. Yani ISO belgesi almak için kalite yönetim sistemini en doğru şekilde uygulamaya geçirmiş olmanız gerekmektedir. Kalite yönetim sistemi ile ilgili uzmanından bilgi alabileceğiniz gibi aynı zamanda da bu konularda eğitim verildiğini de unutmamalısınız. Bu kurulum için yapmanız gereken şey ise; kalite yönetimi konusunda danışan eğitimi almanız gerektiğidir. Bu sayede işletmeniz için ISO belgesi almanız için adım atmış olursunuz.

ISO9001 Kalite Belgesi Alımı

ISO 9001 kalite belgesi alımında başvuracağınız ilk adım kalite yönetim sistemine uyumluluk sağlamak amaçlı eğitim almanız gerektiğidir. Bu eğitim süreci ortalama 3 ay sürmektedir. Bu süre sonucunda belirlenen planlama eşliğinde gerekli görülen tüm işlemler devreye alınmaktadır. Böylece ISO belgesi almanız da kolaylaşır. Kalite yönetim hizmetini tamamlamayan işletmeler veya kurumlar ISO belgesi alamadığı gibi aynı zamanda işin devamlılık süreciyle de ilgili sorun yaşamaktadır. İleriye dönük ve uzun soluklu kuruluşlar için gerekli olan bu belge, işletmenin güvenilirliği açısından da önemli bir kriterdir. Bu belge sayesinde uzmanlık alanınızı da ilerletmeniz mümkün olmaktadır.

ISO 9001 Kalite Belgesi

ISO 9001 kalite belgesi belirlenen şartlar eşliğinde alınabilmesi için kurum tarafından belirlene uzman kişinin eğitim alması adına görev dokümanı düzenler. Bu dokümana göre gerekli şartları da baştan kabul etmiş olur. Böylece ISO belgesi almak için ilk adım atılmış olur. Bu adım sonrasında ise ISO belgesini veren kurumun belirlediği diğer şartlar doğrultusunda sistem ilerlemektedir. İş akışından form ve diğer geriye kalan tüm dokümanlara kadar her biri detaylı bir şekilde incelendikten sonra uygunluğa hak kazanan kurumlar ISO 9001 belgesi alabilir. Bu sistem tüm işletmelerde uygulanmakta olan ve şart koşulan bir şeydir.

HANGİ İSO BELGELERİNE BAŞVURABİLİRSİNİZ?